Treeningkoolitus 

Täiendus- ja tasemeõpe 

Andragoogika alased täiendkoolitused


2017

Archimedes koolitajate kool (100 tundi; tunnistuse nr 1-17/190)


2021-2022

Tallinna Ülikooli kursus „Õpi ja õpeta: täiskasvanute koolitaja koolitustegevuse arendaja ja õppimise toetajana“ (78 tundi)


Metoodika alased täiendkoolitused

2003 

“Interaktiivne teater kui informaalne õppimisvõimalus” Rahvusvaheline koostöö projekt kogemuste vahetamine rahvusvahelisel tasandil osalusteatri spetsialistidega (lisaks foorumteatrile ka teised vormid)


2004-2005

Grundtvig “Other Ways of Learning” rahvusvaheline täiskasvanu hariduse koostööprojekt- Ise mõtestamise ja uurimise põhjalikum algus, oma tööst kirjutamine ning analüüs.  


2004

Põhjalik rahvusvaheline foorumteatri metoodika koolitus (Forum Training I-IV) Iga mooduli kestvus oli 5 päeva. Koolitaja Gill Dowsettiga. Foorumteatri veelgi sügavama sotsiaalse mõju mõtestamine: foorumteater kui EQ arendaja.


 2005

Lätetel õppimine: Foorumteatri metoodika looja Augusto ja Julian Boali töötuba Pariisis, raamatu “Adventures in Forum Theatre” presentatsioon.

“Adventures in Forum Theatre” lk 63-71 enda kui alustava foorumteatri metoodika rakendaja analüüs ja kogemuse kirjutamine raamatusse.


2007 ja 2008

Viljandi Kultuuriakadeemias Gill Dowsettiga assisteerimine Viljandi Kultuuri Akadeemias läbiviidud kursusel fookusega õppida foorumteatri metoodika koolitajak

18-19.04.2009

Foorumteatri metoodika koolitus. Micke Renlund ja Jouni Pikkari. Koolitus toimus Tallinnas Mustpeade majas ning keskendus foorumteatri metoodika rakendamisele kogukonnatöös

4.-6.05.2012

toimus ajalehe teatri meetodi koolitus “Newspaper Theatre in Praxis”:Koolituse eesmärk: Töötoa teemaks oli ajalehe teater ja selle seotus 21. sajandi meediaga. Kolme päeva jooksul uuriti erinevaid ajalehe teatri tehnikaid ja metoodikaid.Koolitus viis läbi Israelist pärit rõhutute teatri koolitaja Uri Noy Meir, kes on viinud läbi töötubasi Nepaalis, Israelis, Indias, Palestiinas, Ameerikas jm. Läbiviija: Koolitaja Uri Noy Meir Israelist.

Videosid näeb siit:

http://www.youtube.com/watch?v=H8T9e_TtDio ja http://www.youtube.com/watch?v=B_0obYycrv0&feature=youtu.be

3.-12.2011 Rõhutute teatri ühe teraapiliseima meetodi Rainbow of Desires (e.k soovide vikerkaar) treeningkoolitus. Lävibiija Iwan Brioc (Wales), vt lähemalt:

http://www.iwanbrioc.com

/. Osalejad olid pärit Eestist, Rumeeniast, Walesist, Itaaliast ja Portugalist. Projekti “Free Our Mind” rahastas Euroopa Noored Eesti Büroo. Soovide vikerkaare koolituse põhjal kogutud treeningmaterjalid:

Eesti keeles – http://issuu.com/nikolaikunitson/docs/rod_est#embed. In English – http://issuu.com/nikolaikunitson/docs/rod_eng.


Muud tööd

Oluliselt on minu koolitajateed toetanud töö koolitusjuhina (Eesti suurima jaekaubandus ettevõtte Coop Eesti Keskühistu koolitus- ja teenindusjuht ; SA Archimedes Noorteagentuur koolitusjuht). Koolitusjuhi töö on aidanud mul paremini mõista kliendi vaadet ning aja tulemuslikku kasutamist.


Hariduskäik

Minu formaalne hariduskäik on kulgenud Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna 32.keskool, Tallinna Pedagoogikaülikool (kultuuri osakond BA kraad Eesti kultuuriajalugu).


Artiktlid /intervjuud

  • Õpetajate lehele antud intervjuu  Miks meile on vaja foorumteatrit?
  • Foorumteatri teemal pikem intervjuu Klassikaraadio saates Delta
  • Avalik esinemine kui oluline oskus ka noorsootöös
  • “Adventures in Forum Theatre” lk 63-71 enda kui alustava foorumteatri metoodika rakendaja analüüs ja kogemuse kirjutamine raamatusse.