Investeerimisgurult, Warren Buffetilt küsiti, mis on üks oskus, millel on otsene kasu sissetulekule. Mis te arvate, mis ta vastas? Ta ütles, et avaliku esinemise oskused tõstavad tema silmis inimese erialast väärtust isegi kuni poole võrra.

Kes on võtnud väljakutse vastu ja arendanud end pädevaks esinejaks teavad, et see on tõsi. See tekst juba tunnetab endal kahtlustavat pilku - kuidas see esinemisoskus siis mind täpsemalt rikkamaks siis teeb? Toon järgnevalt mõned näited.

Tahad end tasuta turundada?

Pole vist palju ettevõtjaid, kes poleks mõelnud FB või Google reklaami ostmisele. Kui me sukeldume turundusmaailma, siis märkame peagi kui keerukaks see läheb ning kui paljudega me virtuaalmaailmas tähelepanu eest võitleme. Kuid kui paljud on meist võtnud riski ja teinud mõnel seltskondlikul viibimisel 3-8 liikmeliste gruppide ees tutvustuse oma ettevõttele? 

Spontaansed enesetutvustused erinevatel formaalsetel või mitteformaalsetel kohtumistel on suurepäraseks turundusplatvormiks, mida kasutatakse pigem harva kui tihti. Seal ei ole konkurentsi. Eriti kasulik väike- ja mikroettevõtjatele.

Tahad ühe päevaga koguda sada müügivõimalust?

Minu leedu kolleeg tegi asja lihtsaks. Konverentsidel on ainult kolme tüüpi esinejaid:

  • Spetsialistid - neil on kuldaväärt teadmised oma valdkonnas, nad on kohutavad esinejad

  • Spetsialist/esinejad  - neil on teadmised ja nad on õppinud oma sõnumit jagama

  • Esinejad - nad on suurepärased avalikud kõnelejad, kuid neil on harva midagi sisukat öelda.


Sul ei ole aega, et saada väga heaks esinejaks, kellel publik alati käes on. Kuid sulle pole kasulik olla ka hea spetsialist, keda on keeruline kuulata. Avalik esinemine on distsipliin, mida saab treeningu käigus omandada. Täiesti sellisel tasemel, et nopid pärast kontakte ja teed oma kuuajase müügitöö päevaga ära.  

Tahad tõusta karjääriredelil?

Avaliku esinemist premeeritakse sageli heldelt. Julgus olla inimeste ees ja sellega hästi toime tulla on märk teatud sorti autoriteetsusest. Tõus karjääriredelil nõuab sageli oma teadmiste jagamist suurema hulga inimestega. 

On väga palju teemasid, mida on kohane esitada just konkreetse valdkonna juhil. Kellelgi teisel pole nii täpset ülevaadet kui temal. On väga tõenäoline, et karjääriredelil tõustes jõuame sagedamini olukordadesse, kus avalik esinemine on vältimatu.  

Olgu selleks spontaanne reklaam klassikokkutulekul, erialane esitlus sinu valdkonna konverentsil või soov tõusta karjääriredelil, avalik esinemine on oskus, mis viib sind kaugemale. 

Tule 31. oktoober algavale esinemistreeningule ja treeni ennast edukaks avalikuks esinejaks !

Täpsem info ja registreerumine siit