Treeningkoolitus 

Konverentsi käivitaja


EESMÄRK

Meie interaktiivsed lahendused kaasavad osalejaid, muudavad sinu sõnumi mõjusaks ja süstivad sinu konverentsi energiat. Avame konverentsi pea- või alateemat interaktiivselt teatrimetoodikat kasutades. 


METOODIKA

Konverentsi käivitaja formaat põhineb foorumteatri metoodikal. Foorumteater on saanud alguse Brasiiliast. Selle algatas 1960. aastatel näitleja Augusto Boal, kes soovis kaasata publikut teatrietendusse. Boali arvates on dialoog liikumapanev jõud, seda igatsevad kõik ja kõik on selleks ka suutelised. Foorumteater esitab ühe probleemloo, mida hakatakse lahendama ühiselt koos publikuga.   

ÜLESEHITUS   

Konverentsi käivitaja kestab kokku 30 min-1 h lähtuvalt sellest kui põhjalikult soovitakse teemat(sid) avada. 
Kõigepealt toimub publiku soojendus väitemängu metoodikal (10 -15 min). Publikule esitatakse teemaga seonduvaid väiteid nii, et nad peavad võtma mingi seisukoha, kas poolt, vastu või erapooletu. Seejärel saavad erinevate seisukohtade esindajad oma arvamust avaldada. Toimub kiire " arvamuste ping-pong".
Seejärel mängitakse publikule ette kuni viie minutine probleemlugu, mis haakub konverentsi teemaga. Koos publikuga hakatakse probleemsituatsioonile lahendusi ostsima. 


HIND

500 - 1000 eur (km ei lisandu) lähtuvalt kestvusest ja eeltöö mahust.

 Modereerime ka inglise keeles.

Küsi täpsustavat pakkumist piret@treeningkoolitus.ee 


INTERAKTIIVNE MODERAATOR

Arutelu juhib pikaaegse interaktiivse teatri kogemusega moderaator

Piret Soosaar ja etenduses mängivad MTÜ Foorumteatri näitlejad.

Pireti formaalne hariduskäik on kulgenud Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna 32.keskool, Tallinna Pedagoogikaülikool,(Kultuuri osakond BA kraad Eesti kultuuriajalugu). Minu mitteformaalne haridustee on mind aga kandnud ja kannustanud järgmistel radadel: 2000 – 2017/a. VAT Teatri Foorumgrupp näitleja, Jokker, koolitaja.

 Aastate jooksul olen end täiendanud erinevate õpetajate juures : Jouni Pikkari ja Micke Renlund (Soome),Gill Dowsett(Wales), Augusto Boal, (Brasiilia, foorumteatri meetodi looja), Julian Boal (Brasiilia), Marco Antonio Ferreira(Portugal ), Iwan Brioc (Wales). Kogemuste kasvades hakkasin foorumteatri lugude lavastajaks, interaktiivsete etenduste ja töötubade läbiviijaks (Jokker). Asudes tööle Lastekaitse Liitu 2006. aastal sai minu oluliseks töövahendiks laste ja noorte kaasamisel samuti foorumteater. Uutele väljakutsetele lisandusid foorumteatri õpetamine Tallinna Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias ning töö foorumteatri metoodika koolitajana. 2011. aastal asutasin koos Jokkeri Nikolai Kunitsõniga MTÜ Foorumteatri.


OSALENUTE TAGASISIDE

DIRECTOR, 2014 september

Sa ei pea oma kohal istuma ja vagusi olema – kui midagi ei meeldi, annad märku ja lähed ise probleemi lahendama. Selline foorumteatri variant, mida Ärikatlas sel suvel vaadata sai, on suurepärane.


Jaan Männik, endine Eesti Panga nõukogu esimees

Olen varsti 70 aastat siin ilmas elanud ning 45 aastat tööd teinud. Aga ma pole midagi sellist varem näinud – selline foorumteater on fantastiliselt innovatiivne! Meid hoiatati, et need olukorrad on nimelt liialdatud, aga siin ei ole mitte ühtegi liialdust – see ongi elu!