Treeningkoolitus 

Meeskonnakoolitus


LOOVMEESKONNA TREENING

Treeningu ülesanne on meeskonnaga treenida tööpõhimõtteid, mis aitavad ühiseid eesmärke saavutada nii, et säiliks töömotivatsioon ja hea sisekliima. Treeningu põhimõtetest lähtudes saab läbi viia kiiremaid ja efektiivsemaid koosolekuid, ajurünnakuid jm ühised koostöövorme. Need põhimõtted toetavad innovaatiliste lahenduste tekkimist, julgust võtta meeskonnana riske ning oskust saada hakkama tagasilöökidega.

TREENINGU ÜLESEHITUS

Treeningul harjutame, kuidas murda järgmisi barjääre:

  • Hirm (tundmatu ees, kaotada kontrolli, paista rumal välja, vale otsuse ees)
  • Staatus (ülemus räägib esimesena ja alluvad arvavad alati samamoodi, paari kolleegi arvamus määrab ära õiged vastused koosolekul)
  • Mugavustsoonis olek (soov, et kõik toimuks edasi nii, nagu koguaeg on olnud)

Miks just see metoodika toimib nii hästi, et ka Uberi, Facebooki, IBM-i ja Twitteri meeskonnad neid kasutavad?

Improvisatsiooniline teater sai alguse ambitsioonist luua laval reaalajas meeskonnatööna etendus. Et sellise hulljulge eesmärgiga toime tulla, on näitlejatel  ainulaadne ettevalmistus intensiivsete harjutuste põhjal, mis treenivad:

  • Oskust kuulata, märgata ja toetada oma meeskonda
  • Oskust meeskondlikult luua
  • Julgust võtta riske ja oskust tulla toime läbikukkumistega

Et tänapäeva töömaailmas on samad oskused vajalikud, siis kohaldati improteatri prooviruumitehnikad meeskonna treeninguteks ettevõttetes. Järgnevatelt linkidelt leiad näiteid, kuidas just see metoodika on ettevõtteid ja juhte aidanud.

Forbesi artikkel 5 impro põhimõttest juhtide koolitamise 

Kuidas Uberi reklaamivõlur armus improvisatsiooni.

IBM-i impro kogemus

TREENINGU KESTVUS

  • Pakume treeningtsüklit, mis koosneb 6 kohtumisest (kestvusega 1,5 h). Kohtumised toimuvad nädalase intervalliga või tihedamini. Vastavalt tellija soovile. 
  • Pakume 4 h treeningut, mis tutvustab olulisemaid tööpõhimõtteid kogemuslike harjutuste kaudu.Treening sobib hästi häälestamaks meeskonda uuteks väljakutseteks.

TREENINGU KOHT

Kuna treening on aktiivõpe ja seda saab teha ruumis, mis on piisavalt suur, et inimesed saaksid vabalt ringi liikuda.

Laudu ei ole vaja, ainult osalejate arvule vastavalt istekohti. Kui ettevõttes on olemas sobiv ruum, saame koolitusi läbi viia teie juures. Kui sobivat kohta ei ole, saame leida just teie jaoks sobiva asukohaga ruumi.

Viime treeningut läbi ka inglise keeles

KOOLITAJA                      

Piret Soosaar on koolitajana toimetanud üle 10 aasta. Tema koolitusi iseloomustab osalejate aktiivne kaasamine, avatud dialoog ning oskus kuulata ja märgata. Foorum-ja improteatri oskuslik kasutamine toob tema koolitusruumi tarkust ja loovust.

Töö Eesti suurima jaekaubanduse ettevõtte Coop Eesti Keskühistu koolitus-ja teenindusjuhi ning sisekoolitajana on pannud aluse sellele, et koolitust luues oskab Piret näha, kuidas oleks see kasulik ettevõttele ja töötajale. Et aeg, mis kulub koolitusele on tulemuslikult kasutatud.

Piret on ühe Eesti esimese improgrupi Improteater Jaa asutaja liige ning ka ise aktiivne impronäitleja (8 aastat). VAT Teatri haridustöötubade läbiviija ja foorumgrupi näitleja ja lavastaja (2005-2017). MTÜ Foorumteater asutajaliige ja koolitaja (alates 2011). Ta on läbinud Archimedes koolitajate kooli (100 tundi; tunnistuse nr 1-17/190).

Töötame välja just sinu meeskonnale tulemusliku lahenduse!

Kirjuta piret@treeningkoolitus.ee