Treeningkoolitus 

Moderaator


MODEREERIMINE


Olen tegelenud 15 aastat arutelude loomisega. Minu erivarustusse kuulub foorumteatri tehnikate arsenal. Metoodika, mis loob hoitud dialoogi eesmärgiga leida probleemidele lahendusi. Seda väikestest meeskondadest kui suurete kogukondadeni välja.  

 Aastate jooksul olen end täiendanud erinevate õpetajate juures : Jouni Pikkari ja Micke Renlund (Soome),Gill Dowsett(Wales), Augusto Boal, (Brasiilia, foorumteatri meetodi looja), Julian Boal (Brasiilia), Marco Antonio Ferreira(Portugal ), Iwan Brioc (Wales), Margo Teder (VAT Teater).


FOORUMTEATER


Publikule mängitakse ette kuni viie minutine probleemlugu, mis haakub sündmuse (sobib nii koolitusele, seminarile kui konverentsile)teemaga.
Kasutades erinevaid tehnikaid kaastakse publik probleemile lahenduste otsimisse ja analüüsi.

Foorumteater on saanud alguse Brasiiliast. Metoodika looja on
Augusto Boal, kes soovis kaasata publikut teatrietendusse. Boali arvates on dialoog liikumapanev jõud, seda igatsevad kõik ja kõik on selleks ka suutelised.  

Osalenute tagasiside:


DIRECTOR, 2014 september


Sa ei pea oma kohal istuma ja vagusi olema – kui midagi ei meeldi, annad märku ja lähed ise probleemi lahendama. Selline foorumteatri variant, mida Ärikatlas sel suvel vaadata sai, on suurepärane.

Jaan Männik, endine Eesti Panga nõukogu esimees

Olen varsti 70 aastat siin ilmas elanud ning 45 aastat tööd teinud. Aga ma pole midagi sellist varem näinud – selline foorumteater on fantastiliselt innovatiivne! Meid hoiatati, et need olukorrad on nimelt liialdatud, aga siin ei ole mitte ühtegi liialdust – see ongi elu!

 
Küsi pakkumist: piret@treeningkoolitus.ee